Przejdź do treści

wystawa

 

Wernisaż i wystawa, czyli XX lat K.D.M. Magnet

W dniu 20 listopada 2015 w siedzibie Muzeum Ziemi Mińskiej odbył się wernisaż wystawy zorganizowanej przez miński Klub Dawnych Motocykli „Magnet”. Wystawa czynna do 10 stycznia 2016 roku przybliżyła historię i działalność klubu. Zaprezentowane pamiątki i trofea, liczne zdjęcia i eksponaty w postaci doskonale odrestaurowanych motocykli ukazały gościom pełen obraz profilu działalności Magnetu.
Uroczyste otwarcie zainaugurował Burmistrz Mińska Mazowieckiego Marcin Jakubowski przekazując władzom stowarzyszenia podziękowania za wieloletni wkład w ratowanie zabytków motoryzacji oraz promowanie naszego miasta. Wraz z życzeniami przekazując znakomity prezent – oryginalną szarfę mistrzostw motocyklowych PZMot. z 1951 roku. Następnie głos zabrali Leszek Celej – Dyrektor Muzeum Ziemi Mińskej, oraz Prezesi klubu – Daniel Gągol i Maciej Cichocki. Opowiedzieli o dawnej i obecnej działalności stowarzyszenia uchylając też rąbka planów przyszłościowych.
Klub Dawnych Motocykli serdecznie dziękuję za niezwykle duże zainteresowanie , zarówno wernisażem jak i wystawą, które miało odzwierciedlenie w licznej liczbie odwiedzających. Wielki ukłon przekazujemy również Muzeum Ziemi Mińskiej za lata doskonałej współpracy, oraz władzom lokalnym za zawsze przychylne spojrzenie na nasze przedsięwzięcia.

Daniel Gągol